01.12.2016 | 15:12

Сьогодні, 1 грудня, відбувся польсько-український симпозіум «Легальна трудова міграція: шанс і виклик для польського та українського ринків праці». До участі та виступу, як одних із головних спікерів, запрошено Державну службу зайнятості.

«Міграційні процеси, які є одним з найбільших світових викликів сьогодення, актуальні й для нашої держави. Та навіть ті, хто прямує до благополучної Польщі, ризикують бути ошуканими. А тому українські та польські державні установи та організації повинні виробити єдині підходи до трудової міграції з метою запобігання шахрайству, захисту прав українців, які вже працюють у Польщі, та працевлаштування кваліфікованих працівників», ― зазначив під час виступу заступник Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Сергій Кравченко.

Даний захід був організований Громадською організацією «Право Миру» у партнерстві з Загальнопольським конвентом агенції праці та Польсько-українською господарською палатою.

Слід зазначити, що службою зайнятості в напрямку легалізації ринку праці вже зроблено чимало. Так, вже відпрацьовується проект реінтеграції мігрантів. Окремо розробляється система, яка поширюватиметься на різні категорії громадян, зокрема на атовців, інвалідів та інші пільгові категорії. Однак, значну частину коштів планується перенаправити саме на реінтеграцію громадян. Тому вже підписано угоду з Торгово-промисловою палатою України, щоб на базі центрів зайнятості створити бізнес-інкубатори, в яких акумулюватимуться різні ідеї.

Довідково. Офіційна статистика за 2015 рік свідчить, що чисельність українців, які працевлаштовані легально в Польщі, дорівнює всього 6162 особи. Насправді, ця цифра значно більша. Нагадаємо, що під час засідання круглого столу «Міграційні процеси: Україна ― Польша», який відбувся 23 листопада п.р., Голова Українсько-Польської Господарської Палати Яцек Пєхота наголосив на тому, що в 2015 році у Республіці Польша було видано понад 780 тисяч дозволів на працевлаштування, з них 98 % - для українців