28.10.2016 | 16:59

 

Істотне скорочення і обмеження нелегальної зайнятості має стати пріоритетом державної стратегії економічної безпеки та політики щодо врегулювання ринку праці.

Така думка стала ключовою в процесі обговорення під час науково-практичної конференції «Нелегальна зайнятість та її наслідки для економіки України», що відбулась 27 листопада в Інституті підготовки кадрів Державної служби зайнятості.

«Трудове законодавство в Україні порушується масово.  Згідно з даними, отриманими в результаті дослідження ІПК ДСЗУ, в середньому по областям України від 30% до 55% роботодавців дозволяють собі грубі порушення прав працівників. Третина респондентів (33,6%) відзначила відсутність позитивних змін протягом останніх 12 місяців, а понад 50% відзначили погіршення ситуації». - повідомив ректор ІПК ДСЗУ, доктор економічних наук, професор Олексій Могильний.

За словами О. Могильного, найкритичніша ситуація з нелегальним працевлаштуванням склалася у великих торгівельних мережах, секторах будівництва, роздрібної торгівлі та сільського господарства. Порушення трудового й соціального законодавства фіксуються також на державних підприємствах.

Науковці дійшли висновку, що побороти проблему «тіньової зайнятості» може лише підлаштована під умови кризи політика працевлаштування.

За даними Пенсійного фонду України, у  серпні 2016 року  кількість застрахованих осіб, за яких сплачується єдиний соціальний внесок (ЄСВ), у порівнянні з відповідним місяцем 2015 року, зросла на 285 тис. осіб та становила 10,6 млн. осіб. Зростання відбулося у 8 регіонах, найбільш суттєво – в Одеській, Харківській, Львівській областях та м. Києві  (від 10% до 18%).